شستشو فرش و موکت با بخار و کاربردهای بخارشور استیم پاور

میزان دمای ترجیحی برای از بین بردن لکه‌ها و آلودگی‌ها ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد است. بعضی از دستگاه‌های بخارشوی مخزنی مخصوص برای محلول‌های شوینده دارند. اگر دستگاه بخارشوی شما فاقد چنین مخزنی است می‌توانید محلول شوینده را به مخزن آب اضافه کنید. همه فرش‌هایی که خیلی آلوده و پراز گرد و خاک نباشند را می‌توانید با استفاده از دستگاه بخارشوی تمیز کنید. ابتدا برای جمع کردن گرد و غبار و آلودگی‌های روی فرش و مبل از یک جاروبرقی استفاده کنید. اگر چه بخارشو‌ی‌ها برای تمیز کردن این سطوح مناسب هستند، اما هر کدام بسته به تقسیم‌بندی که در بالا توضیح دادیم این سطوح را تمیز‌تر می‌کنند.

بخارشوی کاپر مدل Sc3515

مرحله اول شستشو فرش و موکت با بخار به روش مکانیزه، به خاک گیری فرش اختصاص دارد، بدین صورت که فرش را داخل دستگاه خاک گیر گذاشته و خاک های روی فرش را از بین می برد. این روش هم برای شما و هم برای طبیعت مفید است چرا که شما را از شر مواد شوینده شیمیایی اغلب گران قیمت و مضر خلاص می نماید . واز طرفی آب در شکل بخار به لحاظ اقتصادی بخار شور به صرفه است. در این روش نیازی به فرچه کشی و بعضا از بین رفتن بافت های فرش وجود ندارد.

راهنمای خرید بهترین مخلوط کن حرفه ای باکیفیت

در صورتی که کف منزل بیشتر از سنگ و سرامیک تشکیل شده اولین اولویت خرید، مدل‏های کف شوی یا در اصطلاح تی بخارشوی است. استفاده از این سری دستگاه‏ها با توجه به طراحی خاص برای کف شویی بسیار آسان و با نتیجه مطلوب است. اگر کف منزل شما سنگ، سرامیک یا پارکت است و می‏خواهید از بخارشوی در تمیزی پنجره و دیوارها نیز استفاده کنید، پیشنهاد ما خرید یک تی بخارشوی به علاوه یک دستگاه بخارشوی دستی است.

بخارشویی فرش و مبل

لذا پایه این وسایل را با نوار ضدآب ببندید تا در برابر بخار آب داغ محافظت شوند. اگر نوار ضدآب ندارید، از ورق آلومینیوم برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده کنید. سیستم‌های مختلف بخارشوی می‌توانند برای پاک کردن سطوح مختلفی استفاده شوند. تقریبا برای هر چیزی در منزل که نیاز به نظافت و پاک کردن داشته باشد می‌توان از بخارشوی استفاده کرد.

شستشو فرش و موکت با بخار و کاربردهای بخارشور استیم پاور معمولا با یکبار شستشو بدین صورت فرش تمیز نمیشود و نیاز است که دوباره این عمل را تکرار کرد. اگر فرش شما بسیار کثیف هست و با دوبار شستشوی فرش به روش سنتی تمیز نشد از نمک استفاده کنید. اتاق بهترین ایده ها را برای طراحی دکوراسیون خانه یا بازسازی آن ارائه می نماید. دستگاه بخارشوی را از یک سمت به سمت دیگر روی فرش حرکت دهید. هر بار که خط جدیدی را شروع می‌کنید، خط قبلی را هم‌پوشانی کنید. تمیز کردن لوسترهای کریستالی با جزئیاتی که دارند اغلب وقت زیادی می گیرند اما با بخارشور این کار به راحتی آب خوردن است.

  • بخارشور سوئیس هوم مدلCLS 538 در ابعاد نسبتاً کوچک ولی با موتور قدرتمند با توان مصرفی 1500 وات ساخته شده است.
  • کارچر با سرعت عمل بالای خود ۹۹ درصد باکتری و آلودگی ها را از بین می برد.
  • در صورت استفاده از این دستگاه در هوای سرد که اختلاف دمای بین بخارشوی و شیشه افزایش می‌یابد، ممکن است شیشه ترک اصیل بخرید بخورد یا بشکند.
  • کار با این دستگاه و شستن فرش‌ها اصلا کار سخت و پیچیده‌ای نیست.
  • طبیعتا از بین بردن آلودگی سطح در دستگاه های بخارشو به کمک دمای بالا و فشار انجام می‌شود اما نحوه‌ی جمع آوری آلودگی و رطوبت روی زمین در این دستگاه‌ها به دو صورت انجام می‌گیرد.
برخی حتی از این وسیله برای تمیز کردن پارچه ‏ها، پرده‏ها، فرش و موکت، لباس و کفش استفاده می‌کنند که البته کارآیی خوبی ندارد و استفاده از بخارشوی برای این موارد توصیه نمی‌شود. برای تمیز کردن درزها به خصوص درز کاشی ها از برس سخت یا فلزی استفاده کنید. برای تمیز کردن کفپوش لمینت و پارکت میزان بخار را روی کمترین حالت قراردهید.