کانوپی دیزل ژنراتور چیست و مزایای استفاده از سایلنسر

شرکت بادوین به مدت 100 سال ، موتورهای دیزلی بودوین را با بالاترین کیفیت برای کاربردهای دریایی و تولید انواع دیزل ژنراتور از 18 تا 4000 کیلووات طراحی و تولید کرده است. کاربردهای عمومی آن که فقط ژنراتور مرجع توان بوده و برای ارتباط راه دور با معادن، سایت های ساختمانی، زمین برگزاری نمایشگاه و فستیوال و غیره است. ژنراتورهای صنعتی توان بالاتری دارند برای کاربردهای سنگین و صنعتی از آنها استفاده میشود. روشنکردن موتورهای بنزینی با استارت برقی یا هندل بسیار سادهتر از موتورهای دیزل است. نوع استارت: موتورهای برق با استارت الکتریکی و هندلی وجود دارند که استفاده از استارت الکتریکی سادهتر است. اما با این حال به نسبت سوخت گاز طبیعی تولید آلاینده بیشتری دارد. در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که کشور ما تحریم میباشد و زمان انتخاب برند، برندی را انتخاب کنید که قطعات و لوازم یدکی آن محصول در کشور موجود باشد.

دیزل ژنراتور چیست

توجه داشته باشید که شما در این مرحله نیاز به یک آرمیچر دارید و بایستی به قسمت زیری آن چسب بزنید و آرمیچر را با فاصله کمی از سیدی ها به تکه چوب متصل نمایید و سپس بایستی یک عدد چوب بستنی را نیز به پشت آرمیچر خود بچسبانید. به طور کلی می توان گفت که موتور ها و مولد های الکتریکی از جهات مختلف دارای شباهت هایی با یکدیگر می باشند و تامین کننده انرژی مکانیکی می تواند توربین بخار، توربین آبی و توربین بادی همراه با یک موتور احتراق داخلی باشد.

کاربرد دیزل ژنراتور

با در نظر گرفتن تأثیر از دست دادن درآمد قابل توجه، سرمایهگذاری در خرید یک دیزل ژنراتور آماده به کار قانع کننده است. این نوع موتور ها مناسب برای اتاق های I.C.U و مکان هایی از این قبیل می باشند که با قطع ثانیه ای برق خطرات جبران ناپذیری به وقوع می پیوندد. با وجود مشکلاتی از قبیل هزینه بالا و خطر تصادف برای این ماشینها، اما دیر رسیدن آنها به مقصد میتواند با خطر قطع برق همراه بوده که در نهایت تعطیلی پرهزینهای را به دنبال خواهد داشت.

قیمت دیزل ژنراتور

اینها در مجموعهای با سایزی معادل با ۲۰۰kw تا ۲MW قرار گرفتهاند. موتور برق های آروا در قدرت های متفاوتی از ۷۰۰ وات تا ۶۰۰۰ وات و به صورت بنزینی به بازار عرضه می شوند اما پر کاربردترین آن موتور برق ۳۰۰۰ وات است. همانطور که از نام این نوع از موتور برقها پیداست، نیروی محرک موتور برق بنزینی از یک موتور با سوخت بنزین تأمین میگردد. کاربردهای عمومی برای ژنراتورهایی که بار یکسان پیوسته را تامین می کنند یا به صورت موازی با فیدر توان اصلی و دائم شبکه برای ماکزیمم سطح مجاز 8760 ساعت در سال. موتور های دیزلی برای راه اندازی و تولید توان نیاز به توان الکتریکی دارند. همچنین به منظور کاهش سطح صدا در زمان کار ديزل ژنراتور ، استفاده از عایق های خاص صوتی در بدنه کانوپی صورت میگیرد. در بسیاری از موارد نیاز است این واحدها به واحدهای کاربردی در هر منطقه جغرافیایی تبدیل شوند.

به طوریکه احتراق سوخت در سوپاپ های موتور باعث حرکت پیستون ها و در نتیجه تولید انرژی مکانیکی می شود که این انرژی مکانیکی تولید شده از طریق میل لنگ به ژنراتور منتقل می شود. رتبه یک: ژنراتور کامینز: این برند به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب و تامین قطعات عالی در ایران رتبه یکم را به خود اختصاص داده است.در صورت نیاز به دیزل ژنراتور دست دوم کامینز از رنج 100 تا 2500 کاوآ با ما در تماس باشید. برای خرید موتور برق میتوانید با مراجعه به سایتهای اینترنتی ابزار، مثل ابزاررضا تمام این خصوصیات فنی و مدلهای مختلف را به صورت یکجا، بدون صرف وقت و هزینه، در تلفن همراه خود ببنید و از بین مدلهای مختلف بهترین موتور برق مناسب کار خود را پیدا کنید.

از موتوربرق های با توان کمتر در خانه، سالن آرایشگاهی، آموزشگاه و… دقت کنید که هرچه کوپل، با کیفیتتر باشد، قیمت دیزل ژنراتور نیز بالاتر میرود. اینورتردار بودن: بسیاری از لوازم برقی نسبت به نوسانات جریان برق حساس هستند پس دقت کنید که ژنراتوری بخرید که قابلیت یکسانسازی جریان برق را داشته باشد. موتور برق یا ژنراتور برق یکی از پرکاربردترین و پراستفادهترین وسایلی هست که در حین قطع برق به کار گرفته شده و مانع از قطع و یا اختلال در عملیات روزانه و فعالیتهای تجاری میگردد. هنگامی که قصد خرید یک موتور برق را دارید باید به نکات زیر توجه کنید تا یک ژنراتور، مناسب با نیارتان خریداری کنید. کمپانی کامینز (CUMMINS) که در سال ۱۹۱۹ توسط کلسی کامینز تاسیس شده است، یک شرکت امریکایی می باشد و در زمینه تولید موتورهای درونسوز و فناوریهای مرتبط با آن فعالیت مینماید.

انواع دیزل ژنراتور

با گسترش روزافزون استفاده از انرژی الکتریکــی ، امــروزه کمتــر زمیــنه ای (از زنـدگی روزمره تا فعالیت های صنعتی و خدماتی) را می توان یافت که بشدت به انرژی الکتریکی وابسته نباشد . به این دلیل و با وجود پی آمدهای قطع برق و بروز نقص در سیستم های تأمین برق و به دنبال آن وابستگی شدید فعالیت های تولیدی و صنعتی به وجود برق باعث شده تامین برق اضطراری (دیزل ژنراتور) از جمله اهداف کارخانه ها ی صنعتی و تولیدی باشد . ژنراتور برق یا موتور برق با قابلیتهای مکانیکی و الکتریکی مختلف برای مصارف گوناگون مورداستفاده قرار میگیرد که در ادامه به نقد و بررسی تخصصی انواع موتور برق (از موتور برق خانگی تا دیزل ژنراتور) و کاربرد هریک خواهیم پرداخت و قیمت موتور برق را در تمام مدلهای مختلف باهم مقایسه میکنیم. بطور مثال می توان از فرمول های ساده زیر برای تبدیل استفاده نمود.

برای مثال برای خرید موتور برق مسافرتی باید دقت کنید دستگاه قابل حمل باشد. همچنین باید بدانید موتور برق در کجا استفاده میشود مثلا در خانه، کارخانه، ویلا و … اگر متقاضی خرید دستگاه دیزل ژنراتور برای شرکت، کارخانه، منزل و … با توجه به توان دستگاه می توان از آن در مکان های مختلف استفاده کرد. 11 – شاسی فلزی یا سکو اتصال : هر نوع از دیزل ژنراتور ها یک بخش با نام سکوی اتصال دارد کـه تمامـی تجهیزات بر روی آن نصب مـی شود. جی۲ اینوویشن یک پلتفرم پیشتاز در حوزه ارائه خدمات لازم برای ساخت ساختمانها و تجهیزات هوشمند و بهرهمندی از قابلیتهای اینترنت اشیا برای بهتر کردن زندگی و جوامع و همچنین مدیریت هوشمندانه دادهها است و زمینه دستیابی سریع به این اهداف را نیز فراهم میکند.

از این فیلتر برای هوا گیری سریع و راه انداختن جریان سوخت در فیلتر و سیستم سوخت رسانی هنگام سرویس و تعویض فیلتراستفاده می شود. برای افزایش ایمنی کاربر سوئیچ قطع برق در زمان بروز بار اضافی، سیستم هشدار دهنده کمبود روغن، فیوز ایمنی و قطع کن حفاظتی سریع وجود دارد. کاسه پیش ساخته صافی را هنگام وجود و پر بودن گرد و خاک بایستی تخلیه نمود، ولی در برخی از موتور ها این پیش صافی دارای خاصیت خود تمیز کن است (مسی فرگوسن ۳۹۹). همچنین ممکن است برای پشتیبانی / پیک شبکه (حتی از طریق اعمال برای 200 ساعت در سال) مورد استفاده قرار گیرد. مولد دائم برای امور نیروگاهی یا برق سراسری مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت فراهم سازی توان پیوسته برای یک بار ثابت تا ظرفیت نامی خروجی برای زمان های نامحدود را دارد. موارد کاربرد دیزل ژنراتورها دامنه وسیعی از مصارف کوچک (خانگی ، صنفی) تا مصارف عمومی و صنعتی بزرگ را در بر می گیرد .

برای استفاده کاربردی از مولد الکتریکی آگاهی از توان مولد برق برای کاربر امری ضروری است. برای مثال حجم مخزن یک نمونه دیزل ژنراتور با توان حدود ۵۰ کیلو ولت آمپر حدود ۹۰۰ لیتر است که به میزان ۸ ساعت می تواند کار کند. ظرفیت این مخزن بسته به توان دیزل ژنراتور متفاوت است. دیزل ژنراتور بر خلاف موتور برق بنزینی برای اشتعال نیازی به شمع ندارد بلکه برای اشتعال گاز، براساس قوانین ترمودینامیک، هوا را در دما و فشار معینی فشرده میکند و به این صورت اشتعال صورت میگیرد. از معایب اصلی موتور برق بنزینی میتوان به تولید گازهای دیاکسیدکربن در اثر سوختن بنزین و آلوده نمودن هوا اشاره نمود، همچنین این دسته از موتور برقها را میتوان تنها در محیطهای باز مورداستفاده قرارداد، در غیر این صورت ممکن است به دلیل تولید گازهای سمی باعث ایجاد خفگی گردند. آن را کربن گیری کنید.از تعویض فیلتر هوا غافل نشوید و وضعیت انژکتور را کاملا بررسی کنید.

یعنی هر دیزل ژنراتور با ظرفیت 100 کاوآ(کیلوولت آمپر) برقی معادل 80 کیلووات مصرف کننده را تامین می نماید . و از موتور برق های با توان بیشتر در بیمارستان، دانشگاه، مراکز بزرگ دولتی و… بزرگترین لاستیک برای کامیون عظیم با موتور دیزل بیش از 2،500 اسب بخار قادر به هولنج بیش از 300 تن در هر بار به کار برده می شود. این ژنراتورها عموما قادر به تامین پیک تقاضای 100% ظرفیت اولیه ekW بوده و با 10% ظرفیت اضافه بار برای مدت زمان محدود نیز در دسترس می باشند (توان اولیه مطابق با ISO8528 و توان اضافی مطابق با BS5514 ،DIN6271 ،ISO3046 و AS2789). زمانی که یک ژنراتور جایگزین راه می افتد، ممکن است با شرایط بخصوص عمل کند، مانند 10% بار اضافه (Over Load).

هر یک از این برندها، مدلهایی متفاوتی دارند که متناسب با نیازهای بخشهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. در این مورد موتور دیزلی با احتراق تراکمی که برای کار با سوخت دیزل ساخته شده، توسط بسیاری از کسب و کارها و سایر سازمانها برای تامین نیروی الکتریکی مورد نیاز آنها در هنگام بریدگی یا خاموشی استفاده میشود. کالاهای تولیدی مرتبط با ساختمانسازی این شرکت شامل تجهیزات ایمنی آتشنشانی، سیستمها و تجهیزات امنیتی و تجهیزات اتصال ولتاژپایین شامل تجهیزات محافظت از مدار و توزیع برق میشود. کاربرد دیزل ژنراتور های اضطراری در هر یک از موارد یاد شده فوق اهمیت ویژه و خاص خود را داشته و مورد نظر مصرف کننده میباشد. جالب است بدانید که میزان آلودگی صوتی یک دیزل ژنراتور در شرایط معمولی 104 دسی بل است.

به همین منظور این سیستم در قسمت خروجی موتور قرار دارد.

بهدلیل توانایی عملکرد در شرایط جوی نامناسب، جایگاه ویژهای در نزد خریداران مولد برق دیزلی دارد. این مولد در حالت قطع برق شهری به صورت خودکار اقدام به تامین برق مشترکین می کند. به همین منظور این سیستم در قسمت خروجی موتور قرار دارد. ماهیت این دستگاه ها به گونه ای بود که توان را در ولتاژ بسیار بالا و جریان الکتریکی پایین تولید می نمودند. این نام بر این دلالت دارد که این قسمت ولتاژ خروجی موتور ژنراتور را تنظیم می کند. علاوه بر وظایف شناخته شده مانند تأمین توان پس از قطع شبکه، دیزل ژنراتورها بهطور معمول شبکههای قدرت اصلی در سراسر جهان را به دو راه مجزا پشتیبانی میکنند. دراین نوع موتور برق از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده میشود. گازوئیل با توجه به جابجایی ساده ای که دارد تقریبا در همه جای ایران در دسترس است.

این شرکت ژنراتورهای دیزلی را با کیفیت و قیمت قابل قبول در سراسر جهان تولید و عرضه می کند. موتور: این قسمت از حیاتی ترین بخش های دیزل ژنراتور است و تمام توان مکانیکی که ژنراتور برای حرکت خود می خواهد را تامین می نماید. حفاظت ژنراتور به کمک رله ptc در مقابل افزایش بیش از حد درجه حرارت شرکت کاراسهند سیم پیچها. در مرحله بعدی شما نیاز به یک سیم نسبتا کلفت و دو عدد سیدی دارید. از این رو در اکثر موارد از یک منبع تغذیه که ولتاژ مستقیمی (DC) در حدود ۱۲-۲۴ ولت را تولید می کند برای راه اندازی موتور استفاده می شود. سوخت این دسته از موتورها با گازوئیل و نیروی محرک آنها از یک موتور دیزلی تأمین میشود.

سوخت این دسته از موتورها با گاز تأمین میگردد و نیروی محرک آنها از طریق یک موتور گازسوز ایجاد میشود. حالا تنها لازم است که یک لامپ کوچک تهیه کنید و آن را به دو سیم آرمیچر متصل کنید و بدین ترتیب ساخت ژنراتور برق خانگی شما به پایان رسیده است و می توانید از آن استفاده نمایید. حالا بایستی سیم ها را یک دور کامل به سیدی بچسبانید و سپس بر روی خود سیدی نیز بایستی چسب بزنید و سیدی دوم را بر روی آن قرار دهید. سکوی اتصال (شاسی): هر نوع از دیزل ژنراتور یک قسمت با نام سکوی اتصال دارد که تمامی تجهیزات بر روی آن نصب می شود. معیارهای مختلفی برای دستهبندی ژنراتورهای برق وجود دارد، اما معیار اصلی برای دستهبندی، ظرفیت و میزان قدرت خروجی آنها بوده که با واحد وات اندازهگیری و نمایش داده میشود. برای خرید موتور برق (ژنراتور برق) متناسب با مقدار مصرف برق لوازم برقی خود باید اطلاعاتی از قبیل مقدار وات مصرفی لوازم برقی یا آمپراژ هرکدام از این لوازم برقی را بدانید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین موتور برق را با قیمت مناسب و متناسب با نوع کار و مورد استفاده خود خریداری نمایید.