انواع روش‌های حمل و نقل آشنایی با روش‌های زمینی، هوایی و دریایی بازرگانی میعاد پژوهان | transemartlogistics

این خدمات شامل مواردی مانند مدیریت تهیه کالا، انبارداری، مشاوره زنجیره تأمین، مدیریت پروژه و انواع حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی است. همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم، همه کشورها به آب‌های آزاد دسترسی ندارند. به همین دلیل یکی از انواع حمل و نقل دریایی به نام ترانسشیپ به وجود آمده است. در این روش بارها به بندری نزدیک به مقصد رسانده می‌شوند و از آنجا توسط روش‌های حمل نقل زمینی یا هوایی به مقصد رسانده می‌شوند. کالا وقتی از روی نرده کشتی بارگیری می‌شود مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. حمل و نقل دریایی پرطرفدارترین روش برای صادرات یا واردات در تجارت دنیا محسوب می‌شود.

کانتینرها در ابعاد مختلف و اندازه‌های متنوع و با ویژگی‌های مختلف transemartlogistics.com ساخته می‌شوند. بر اساس مقررات کشورمان هر ملوان می‌تواند سالانه 6 مرتبه محموله‌هایی به ارزش 1500 دلار وارد کند. ممکن است از بنادر گوناگونی در مسیر حمل و نقل به عنوان محل ترانشیپ استفاده شود.

  • در صورتی که شرکت حمل و نقل دریایی یا حمل با کشتی را با دقت انتخاب کنید قطعاً مسئولان وظیفه شناسی محصولات شما را جابه جا خواهند کرد.
  • بنابراین در ایران نیز، حمل‌ونقل دریایی اصلی‌ترین روش حمل‌ونقل بین‌المللی کالا است.
  • عموماً برای بندرهایی که امکان حمل دریایی کالا ازآنجا به‌صورت مستقیم وجود ندارد استفاده می‌شود.
  • این نوع کشتی ها دارای انبارهای تو خالی بر روی عرشه خود می باشند و از ان ها برای حمل انواع غلات همچون گندم، ذرت و سویا استفاده می شود.
  • مواد خشک، مایعات و حتی فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در این دسته قرار می‌گیرند.
انواع روش‌های حمل و نقل آشنایی با روش‌های زمینی، هوایی و دریایی بازرگانی میعاد پژوهان | transemartlogistics در واقع کشتی ها باید به قدری بزرگ ساخته شوند که ظرفیت حمل و جابه جایی تعداد زیادی کالا را داشته باشد. در واقع یک شرکت حمل با کشتی یا حمل و نقل دریایی زمانی موفق است که برای جابه جایی کالاهای مورد نظرش از کشتی‌ های عظیم الجثه و بزرگ بهره گیرد. شاید جالب باشد بدانید که باد، باران، برف و سیل بیشتر از هر چیزی به حمل و نقل ریلی و جاده ای آسیب وارد می کند و در این مواقع است که مزایای حمل با کشتی را بیشتر می شناسید. این نوع از انواع روش حمل و نقل دریایی برای بسته‌های کوچک، جعبه‌های دارای ابعاد خرد، بسته‌بندی‌های پالت پلاستیکی و … استفاده می‌شود.

معرفی انواع روش های حمل و نقل دریایی

علاوه بر کشتی‌ها، بندرها و امکانات و تجهیزات موجود در آن‌ها بسیار پیشرفته شده‌اند و زمینه را برای توقف کشتی‌ها، بارگیری و یا تخلیه محموله‌ها فراهم می‌کنند. امروز با به‌کار‌گیری دانش‌ها، تجربیات و فناوری‌های گوناگون می‌توان روش های حمل دریایی را از ایمن‌ترین روش‌ها دانست. البته نیاز است اصول و قواعد خاص آن با جدیت رعایت شود تا رضایت کافی و نتیجه لازم گرفته شود. دریا و هوا هر دو غیر قابل تعویض هستند و به عنوان روش حمل و نقل قابل تعویض نیستند، هر دو مزایا و معایب دارند و انواع کالاها و مقدار آنها که از طریق آنها حمل می شود متفاوت است.

نمایندگان گمرک آن بندر و مسئولین یا نمایندگان شرکت‌های حمل‌ونقل در کنار هم این کار را انجام می‌دهند. سیف یکی دیگر از اصطلاحات مربوط به حوزه قیمت و هزینه در حمل و نقل دریایی است. باید بدانید که کالاهایی که از طریق روش حمل و نقل دریایی جابه‌جا می‌شوند باید بیمه شوند. برخی از کالاها به صورت فله و بدون بسته‌بندی جابه‌جا می‌شوند. این کالاها انواع متفاوتی دارند که هر کدام توسط کشتی‌های مخصوص به خود جابه‌جا می‌شوند.

معرفی انواع روش های حمل و نقل هوایی کالا